Dieta zwierząt, tak jak i ludzi, powinna być odpowiednio zbilansowana. Dostarczając do organizmu produkty bogate w witaminy i mikro- oraz makroelementy, dbamy o zrównoważony rozwój. Karma Optimanova dla szczeniąt oraz dorosłych psów to najlepszy wybór dla Twojego pupila. Zarówno smak, jak i skład naszych propozycji przyczyni się do zadowolenia czworonożnych przyjaciół. Zależy Ci na tym, aby Twój szczeniak był w dobrej kondycji? Martwisz się, że dieta Twojego psa nie jest wystarczająco zróżnicowana? Zaufaj nam i spróbuj produktów hiszpańskiej marki Optima dedykowanej szczeniętom lub seniorom!

Optimanova – najlepsza karma dla Twojego szczeniaka

W naszej ofercie możesz znaleźć przeznaczone dla szczeniąt produkty marki Optima. Karma dla psa powinna być dostosowana jednak nie tylko do wieku, ale także cech rasy. Wśród propozycji dla szczeniaków wyróżniamy produkty dedykowane młodym przedstawicielom małych, dużych oraz średnich ras. Właścicielom czworonogów polecamy także uniwersalne, lekkostrawne rozwiązania dla szczeniaków bez podziału na rasy. Posiadacze szczeniąt o wrażliwym układzie pokarmowym również mogą skorzystać z propozycji marki Optimanova. Karma dla szczeniaka z delikatnym żołądkiem od hiszpańskiego producenta nie zawiera glutenu i bazuje na dużej ilości surowego mięsa. Składniki do produktów Optima dla szczeniąt są skrupulatnie dobierane – pochodzą z pewnego źródła, najczęściej od lokalnych dostawców.

Optimanova – najlepszy wybór dla dorosłych czworonogów

Propozycje hiszpańskiego producenta to idealna opcja na urozmaicenie diety również psów dorosłych czy nawet w zaawansowanym wieku. Dojrzali przyjaciele potrzebują już nieco innych składników odżywczych niż szczeniaki. Warto o tym pamiętać, decydując się na konkretny produkt marki Optimanova. Karma dla psa w tym wypadku także jednak powinna być dobrana do wielkości rasy. Dojrzałe osobniki o małych, średnich oraz dużych rozmiarach w naszej ofercie znajdą specjalnie dedykowany im produkt Optima. Podkreślenia wymaga fakt, że karmy Optimanova zarówno dla szczeniąt, jak i seniorów powstają przy użyciu metody niskotemperaturowej. Dzięki temu znacznie więcej składników odżywczych i witamin trafia finalnie do żołądka Twojego pupila.

Optimanova – karmy na specjalne okoliczności

Niektóre pieski, już od etapu szczeniaka, wymagają starannego doboru posiłków. Czasem zdarza się jednak, że problem pojawia się z wiekiem. W naszej ofercie znajdziesz m.in. karmy Optimanova dla psów z nadwagą, które wyróżnia niższa zawartość cukru oraz tłuszczów. Składnikiem zapewniającym sytość na długi czas jest także skrobia, którą czworonożni przyjaciele trawią dwuetapowo. Jej obecność w składzie produktów Optima sprawia, że psy rzadziej domagają się jedzenia, ale równocześnie są pełne energii i gotowe do zabawy w każdym momencie. Innym przykładem rozwiązania na specjalne okoliczności jest karma Optimanova dla psów pracujących. Zarówno psy policyjne, jak i odgrywające rolę przewodników potrzebują bogatej i zróżnicowanej diety, aby móc jak najlepiej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Przeznaczone specjalnie dla nich posiłki marki Optima zawierają białko, kwasy Omega oraz niezbędne witaminy.

Optimanova – sposób na niejadków

Zdarza się, że nasi czworonożni przyjaciele, nawet malutkie szczenięta, wybrednie odnoszą się do proponowanego jedzenia. Karma Optimanova świetnie radzi sobie i z tym problemem. Starannie dobrane, świeże składniki oraz ciekawa kombinacja mięs i olejów sprawia, że produkty hiszpańskiej marki to świetna opcja dla niejadków. Proponowane przez nas karmy Optima nie mają w składzie ulepszaczy smaku, a i tak gwarantują zadowolenie czworonogów – zarówno najmniejszych szczeniaków, jak i seniorów.